Zasady tworzenia treści na Tolunie

Na początku chcielibyśmy dodać, że bardzo cieszymy się, że tak wielu z Was jest aktywnie zaangażowanych w tworzenie społeczności na naszej stronie. 

Moderacja zauważyła jednak pewne trendy, które nie wpływają zbyt dobrze na jakość publikowanych treści, dlatego ku przypomnieniu wstawiamy obowiązujące zasady dotyczące przyznawania punktów za treści:

1. Pamiętaj o prawach autorskich: jeżeli cytujesz, lub używasz zdjęcia z innej strony ZAWSZE podawaj link (może być dodany również w komentarzu, jeśli przypadkowo zapomnisz wkleić go do głównej treści). W przypadku notorycznego niestosowania się do tej zasady, niestety Toluna w celu ochrony praw autorskich będzie zmuszona zamknąć konto użytkownika.

2. W przypadku konkursów fotograficznych korzystanie z cudzego zdjęcia, do którego nie mamy praw autorskich będzie skutkowało wyłączeniem z trzech kolejnych konkursów prowadzonych na stronie. To samo dotyczy kopiowania treści tekstu. 

3. Jeżeli chcesz, żeby Twoje tematy miały większe szanse na zdobycie punktów, pamiętaj aby dodać zdjęcie lub wideo (ponownie przypominamy o dodaniu linku, jeżeli zdjęcie / wideo nie jest Twojego autorstwa) 

4. Nie wklejaj całych artykułów z innych stron. Znalazłeś artykuł, który Cię zainteresował i chcesz się nim z nami podzielić? Genialnie! W takim razie własnymi słowami opisz treść tego artykułu i dodaj cytat lub w dwa w celu uwiarygodnienia, jeśli widzisz taką potrzebę. Chcemy jednak, aby na stronie pojawiały się opinie naszych Użytkowników, a nie dziennikarzy z innych stron. Wtedy łatwiej prowadzi się dyskusję 🙂 

5. Nie dodawaj treści częściej niż raz na 30 min, nie chcemy aby nasza strona była mało czytelna dla użytkowników. Twoja głowa jest pełna pomysłów i masz ochotę podzielić się nimi wszystkimi? To świetnie, spisz je sobie na karteczce i dodawaj co jakiś czas, ale postaraj się, żeby na głównej stronie nie widniały jedynie posty jednego autora. Zwróć uwagę, że dla nas liczy się jakość, a nie ilość. 

6. Postaraj się brać udział w dyskusji pod własnymi postami, odpowiadaj chociaż na część komentarzy i nie zostawiaj ludzi, którzy zdecydowali się podzielić swoją opinią bez odpowiedzi.

7. Komentując posty innych zawsze wyrażaj się z szacunkiem, każdy ma prawo mieć odmienne zdanie, a my staramy się tworzyć tolerancyjną społeczność. Zachowania, na które nie ma przyzwolenia to rasizm, homofobia, brak szacunku, mowa nienawiści. Bądźmy dla siebie mili, a nasza praca oraz Wasza obecność tutaj będzie łatwiejsza i przyjemniejsza! 

Czy Waszym zdaniem lista ta jest kompletna? Czy jest jeszcze jakaś zasada, którą chcielibyście wprowadzić? Tworzymy tę społeczność wspólnie, dlatego Wasze zdanie (jeśli możliwe do zrealizowania) będzie wzięte pod uwagę. Wasze opinie możecie wyrazić w komentarzach lub poprzez zakładkę Kontakt.

Wpływajcie na swój świat! 

Z pozdrowieniami,
Zespół Toluna

%d blogerów lubi to: