Nowe wytyczne naszej społeczności

Drodzy,

Na początku chcielibyśmy bardzo Wam podziękować za bycie czujnym i zgłaszanie nam postów oraz komentarzy o niechcianej treści – bardzo to doceniamy.

Przez ostatnie kilka tygodni pracowaliśmy nad nowymi metodami radzenia sobie z niechcianą treścią. Wypracowane modele sa odpowiedzią na Wasze oczekiwania oraz pomogą w tworzeniu środowiska, w którym każdy może bez skrępowania podzielić się z innymi swoją opinią.

Od dzisiaj będziemy stale na posterunku bacznie obserwując forum zarówno w poszukiwaniu niechcianych treści jak i również takiej, która będzie nagradzana punktami.

♣ Co jest wartościową treścią ♣

Wartościowa treść to taka, która generuje zaangażowanie w społeczności. Podziel się swoją opinią, jeśli publikujesz jakiś post lub temat. Jeśli robisz głosowanie lub ankietę upewnij się, że odpowiedzi są interesujące. Nie zapominajcie dodać zdjęcie lub filmik ilustrujące Waszą treść – jest to równie istotne jak sam tekst. Więcej informacji o tym jak tworzyć treść o wysokiej jakości możecie znaleźć tutaj.

♣ Ile punktów mogę dostać za tworzenie treści? ♣

Możesz uzyskać od 100 do 1000 punktów za post.

Im więcej użytkowników Wasz post zainteresuje, tym więcej punktów zostanie Wam przyznane. O rodzajach nagradzanych treści możecie przeczytać tutaj.

♣ Jakie są nowe wytyczne dla społeczności Toluny? ♣

Aby być pewnym, że najlepsi użytkownicy otrzymują punkty za tworzoną treść, będziemy nagradzać punktami tylko takie posty, które będą cechować się najwyższym stopniem jakości w opinii całej społeczności. Oznacza to, że punkty otrzymają te posty, które, które zakwalifikują się jako „popularne”. Mamy nadzieję, że w ten sposób unikniemy niespójności w przyznawaniu punktów, jako, że najważniejszym kryterium będzie ocena forum.

Ostatnio przeżyliśmy prawdziwą powódź maili zgłaszających niechcianą treść. Poniżej publikujemy zatem treść zasad, które zostały wdrożone, aby te praktyki dobiegły końca. W naszej społeczności nie ma przyzwolenia na poniższe zachowania:

– wulgarny język lub agresywny język

– groźby

– rzeczy powszechnie uważane za niestosowne (np. porno)

-obrażanie innych użytkowników/bullying

– cokolwiek co psuje dobrą tmosferę na Tolunie

Prosimy nie publikować takiej treści, ani nie odnosić się w ten sposób do niczego w komentarzach. Taka treść zostanie natychmiast usunięta, a konsekwencją ich publikacji może być blokada użytkownika. Zachęcamy gorąco do zapoznania się z naszymi Warunkami Użytkowania i Członkostwa.

♣ W jaki sposób zgłosić niechcianą treść? ♣

Jeśli zauważysz jakąś treść, która łamie powyższe zasady możesz to zgłosić do nas, a my zajmiemy się tym jak tylko będziemy mogli.

Zgłaszanie postów jest dziecinnie proste. Wszystko, co należy zrobić to otworzyć rzeczoną treść, kliknąć na flagę, która znajduje się w prawym górnym rogu oraz wysłać do nas zgłoszenie.

Prosimy upewnić się, że zgłaszana treść na pewno łamie powyższe zasady. Nadużycie tego środka komunikacji nie będzie tolerowane.

Poniżej znajduje się wideo, które przeprowadzi Was przez cały proces zgłaszania niechcianej treści:

Do zobaczenia na Tolunie.com!

Wpływajcie nieustannie na Wasz świat.

Zespól Toluna

 

 

 

%d blogerów lubi to: