Uwaga na oszustów podszywającyh się pod Tolunę!!!

Drodzy użytkownicy,

chcieliśmy zwrócić uwagę, że otrzymaliśmy informacje od niektórych z Was, o nieautoryzowanych zaproszeniach e-mailowych oraz o tym, że zostaliście zwabieni na strony podszywające się pod Tolunę.
Ostrzegamy przed takimi e-mailami i zapewniamy Was, że nie pochodzą one z Toluny, ani od jej partnerów.

Jak działa to oszustwo?
To oszustwo jest znane jako phishing (internetowe wyłudzanie) i może wyglądać jak ten poniższy pop-up!

drogi-uzytkowniku-tolunyzostales-wybrany-do-wziecia-udzialu-w-anonimowej-ankiecie-na-temat-doswiadczen-zwiazanych-z-toluna-w-ramach-podziekowania-za-poswiecony-czas-bedziesz-mogl-wybrac-nagrody-wart
Te e-maile i strony podają się za pokrewne strony Toluny, zachęcają do wzięcia udziału w licznych badaniach i skłaniają nieświadomych użytkowników do ujawnienia informacji osobistych, lub oferują darmową nagrodę, która wymaga niewielkiej opłaty transportowej. Po wprowadzeniu informacji o płatności i pobraniu opłaty transportowej, pieniądze będą pobierane z konta bez Twojej wyraźnej zgody.

Jak użytkownicy mogą uniknąć takich oszustw?
Twoje bezpieczeństwo w Internecie jest dla nas bardzo ważne. Pomimo że stosujemy środki techniczne i organizacyjne w celu ochrony danych osobowych na Toluna.com, nie możemy zabezpieczyć Cię przed stronami zewnętrznymi.

Przypominamy wszystkim naszym członkom, że:
• Toluna nigdy nie prosi o podanie danych osobowych poza chronioną stroną Toluna.com.
• Wszystkie ankiety Toluny są przechowywane na bezpiecznym serwerze: http://ups.surveyrouter.com
• Toluna nigdy też nie prosi o podanie danych kart kredytowych, ani nie wymaga zapłaty za rejestracje na stronie lub dostarczenie nagród.
• Toluna nie prowadzi marketingu bezpośredniego i nigdy nie skontaktuje się z Tobą telefonicznie, aby coś sprzedać.
• Ankiety Toluna są wysyłane tylko przez e-mail do zarejestrowanych użytkowników i/lub publikowane bezpośrednio na naszej oficjalnej stronie http://www.toluna.com

Jak rozpoznać pgishingowe strony i e-maile?
• Jeśli zaproszenie e-mailowe wysłane do Ciebie naruszy powyższe normy, to najprawdopodobniej nie jest od Toluny.
• Fałszywe strony i e-maile nie są obrandowane logiem Toluny.
• Fałszywe strony i e-maile nie będą zawierały prwadziwych elementów identyfikacyjnych Toluny (nieprawidłowe logo, nieprawdiłowy adres nadawcy, itp.).

Jeśli otrzymasz podejrzane e-maile, rzekomo od Toluny, prosimy nie otwierać, nie odpowiadać, ani nie przesyłać ich do nikogo. Zamiast tego należy je usunąć. To jest oszustwo – e-maile są oszustwem. Może wiązać się z nimi kradzież danych osobowych i/lub przywłaszczenie danych osobowych dla celów nielegalnych lub niedozwolonych i nie pochodzą z naszej firmy.

Jeśli kiedykolwiek nie będziesz pewien wiarygodności stron internetowych osób trzecich, które obiecują ankiety lub nagrody Toluny, prosimy o kontakt.

Daj nam znać w przypadku jakichkolwiek pytań lub uwag.

Z poważaniem,
Zespół Toluna

%d blogerów lubi to: