Ankieta przeprowadzona przez Toluna na temat Szczytu w Kopenhadze pokazuje, że Europejczycy bardziej przejmują się zmianą klimatu niżeli Amerykanie

Niedawno przeprowadzona ankieta pośród członków społeczności internetozej Toluna pokazuje, iż Europejczycy są bardziej zainteresowani Szczytem Zjednoczonych Narodów w Kopenhadze niżeli Amerykanie.

W kilka dni po otwarciu szczytu, dnia 7-go grudnia 2009, większość obywateli krajów europejskich (84%) oraz Stanów Zjednoczonych (60%) słyszało o tym wydarzeniu.

66% Europejczyków i 45% Amerykanów jest zainteresowanych informacjami przedstawionymi na szczycie.

Różnica ta może zostać wytłumaczona sposobem odczuwania globalnego ocieplenia klimatu: ten problem dotyczny około 77% Europejczyków oraz 47% Amerykanów.

Na koniec, 45% Europejczyków i 36% Amerykanów uważa, iż walka przeciwko globalnemu ociepleniu się klimatu jest wspólną sprawą wszystkich ludzi oraz organizacji takich jak rząd danego kraju czy NGO.

Dla Amerykanów, rząd i firmy biznesowe winny dbać o środowisko w równym stopniu.

One response to “Ankieta przeprowadzona przez Toluna na temat Szczytu w Kopenhadze pokazuje, że Europejczycy bardziej przejmują się zmianą klimatu niżeli Amerykanie”

  1. ryszardw10 says :

    Wydaje mi się, że problem polega również w sposobie kształcenia w Europie i Stanach. Niestety wielu Amerykanów jest kształconych w bardzo wąskim zakresie. Chyba każdy młody Europejczyk wie gdzie leży Ameryka Północna, lecz jest wielu Amerykanów, którzy nie mają pojęcia o tym gdzie położona jest Europa.

%d blogerów lubi to: