Znaczenie kategoryzacji i tagowania treści w Toluna

Kategoryzacja i tagowanie (opisywanie słowami kluczowymi) sondaży i tematów opinii jest ważną częścią procesu tworzenia treści. Chcielibyśmy udzielić kilku wskazówek oraz porad podkreślając znaczenie tej czynności:

1.     Staraj się być jak najdokładniejszym przy wyborze kategorii i podkategorii. Pozwoli to innym użytkownikom znaleźć interesujące ich treści z większą łatwością i zapewnia, że dana ankieta czy temat opinii będzie mieć wyższy wskaźnik zainteresowania (liczba opinii oraz głosów).

Kolejną ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że treści, które nie zostały poprawnie sklasyfikowane zostaną skasowane; nieprawidłowo sklasyfikowane treści mogą mieć negatywny wpływ na wyniki wyszukiwania i może pokazać się w niewłaściwych miejscach na stronie, gdy inni członkowie przeglądają treści według kategorii .
2.    Opisywanie słowami kluczowymi nie jest obowiązkowe, choć wysoce zalecane. Tagi (słowa kluczowe) są o wiele bardziej elastyczne i precyzyjne niż kategorie, na przykład, jeśli piszesz recenzję o ostatnio obejrzanych filmach, możesz wpisać nazwę filmu, jako tag, a nie ograniczać się jedynie do kategoryzowania go jako Film i Kino / Science Fiction (na przykład). Po raz kolejny, może to mieć ogromny pozytywny wpływ na ilość zainteresowanych daną ankietą czy opinią użytkowników.
3.     W przypadku wątpliwości, należy użyć kategorię „Inna”. Jeśli stworzyłeś(-łaś) ankietę lub temat opinii, które nie pasują dokładnie do jednej z kategorii, po prostu użyj kategorii „Inna”. W takim przypadku jest bardzo istotne abyś użył(a) jak najwięcej słów kluczowych w celu lepszego uwidocznienia swojej treści. Prosimy pamiętać, że każda kategoria posiada swoją podkategorię o nazwie „Inna”. Jeśli piszesz recenzję niedawno obejrzanego filmu i nie możesz dopasować go do żadnego z podanych typów, użyj kategorii Filmy i Kino i podkategorii Inna.

Do zobaczenia na stronie,
Avner i Zespół badań Toluna

%d blogerów lubi to: