Witamy na oficjalnym blogu Toluna Polska!

Od dzisiaj Test & Vote jest zastąpione przez Toluna.com. Twoje członkostwo (informacje personalne i zgromadzone do tej pory punkty) zostało automatycznie przeniesione na stronę Toluna. Nie będziesz musiał(a) aktywować swojego konta aby czekać na zaproszenie aby wyrazić swoją opinię!  Zaloguj się na stronę używając swoich danych dostępowych z Test!Vote i powiedź światu co myślisz!

Co członek społeczności Toluna może zrobić na stronie?
Branie udziału w ankietach! Podczas gdy my dokonaliśmy wielu istotnych zmian na stronie, sondaże wciąż są główną częścią Toluna i możesz spodziewać się swojego pierwszego zaproszenia już wkrótce.
Tworzenie ankiet: ankieta jest to pytanie zamknięte ze z góry ustaloną liczbą możliwych odpowiedzi; ankiety mogą mieć jedną lub wiele odpowiedzi do wyboru. Kliknij tutaj, aby utworzyć ankietę teraz!

Tworzenie tematów opinii: temat opinii jest pytaniem otwartym, gdzie użytkownicy mogą wyrazić swoją opinię w postaci wolnego tekstu. Kliknij tutaj, aby utworzyć temat opinii!
Możesz zamieścić filmy z YouTube i zdjęcia z dowolnego źródła w swoich ankietach i tematach opinii, a ponieważ wszystkie ankiety nieustannie krążą wokół całej społeczności Toluna, możesz ich utworzyć tyle, ile chcesz – nie ma limitu!

Wygłaszanie swojej opinii: opinie pisane są przez użytkowników w odpowiedzi na jej temat, każdy użytkownik może opublikować jedną opinię na każdy z tematów opinii.

Poznawanie Toluna
Aby pomóc Ci poznać nową stronę, istnieje wiele zasobów internetowych, z których możesz skorzystać:

1. Tutorial (Samouczek) Toluna oferuje kompleksowe wyjaśnienia dotyczące sposobu korzystania z witryny jak również wiele przydatnych porad. Jest wysoce zalecane, aby zapoznać się z nim przed pierwszą wizytą na stronie.
2. FAQ jest wspaniałym źródłem informacji – zawiera odpowiedzi na typowe pytania zadawane przez członków Toluna.
3. Blog jest najlepszym sposobem na zapoznanie się z wszystkimi najnowszymi informacjami od Toluna – możesz mieć do niego dostęp w każdej chwili korzystając z linku znajdującego się na dole strony lub użyć linku Nowości na dole Strony głównej, możesz także zapisać się do naszego kanału RSS (szybki blog z linkami do ciekawych treści związanych ze stroną).
4. Nasza Polityka Prywatności i Warunki ogólne strony dostarczają wszystkich potrzebnych informacji prawnych i są one do wglądu w dowolnym czasie i aby to uczynić należy skorzystać z linku znajdującego się na dole strony Toluna.
5. Kontakt z Toluna: jeśli nie jesteś w stanie znaleźć informacji, których szukasz w każdym z podanych zasobów, możesz skontaktować się z Toluna klikając tutaj.

Co powinienem/powinnam wpierw zrobić?
Istnieje szereg działań, od których proponujemy zacząć:
1. Ankiety Tematyczne (dawniej Profile tematyczne): prosimy o udzielenie nam kilku dodatkowych informacji o sobie w tych krótkich ankietach; te informacje pozwolą nam lepiej dostosować zawartość strony jednocześnie zwiększając szanse otrzymania kolejnego zaproszenia do wzięcia udziału w interesującym badaniu. Za rozwiązanie kazdej z ankiet otrzymasz 300 punktów w Toluna a za ukończenie ich wszystkich jednorazowo otrzymasz bonus w wysokości 2000 punktów! Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do swoich ankiet tematycznych już teraz lub kliknij w menu „Ty” z paska nawigacyjnego.
2. Profil i ustawienia konta: ustaw zdjęcie swojego profilu, uzupełnij swoje dane osobowe i zaktualizuj ustawienia konta klikając tutaj lub kliknij w menu „Ty” z paska nawigacyjnego.

3. Wyszukiwanie i przeglądanie treści na stronie: Gdy Twoje ankiety tematyczne są już uzupełnione, a profil uaktualniony… czas na udzielenie odpowiedzi na kilka ankiet i tematów opinii! Istnieje kilka sposobów na znalezienie interesujących treści w Toluna:
• Korzystając z „Przeglądaj” w pasku nawigacji możesz łatwo uzyskać dostęp do niedawno utworzonych lub popularnych ankiet i tematów opinii,
• Możesz również użyć „Przeglądaj”, aby przeglądać treści wg kategorii, kliknij tutaj, aby wyświetlić listę kategorii.
• Możesz użyć okna wyszukiwania, znajdujące się w prawym górnym rogu strony.
• Podczas przeglądania zawartości można także zauważyć tzw. chmurę tagów (listę najpopularniejszych słów kluczowych), znajdującą się poniżej okna wyszukiwania – kliknij na słowo kluczowe aby przejrzeć powiązane treści (ankiety i opinie).

Jak można zdobyć punkty w Toluna i co można z nimi zrobić?
Toluna punkty są formą wirtualnej waluty i są wykorzystywane do wynagrodzenia członków Toluna za różne działania. Punkty te mogą być później zamienione na los na loterię lub kod zniżkowy lub kupon towarowy. Kliknij tutaj, aby sprawdzić stan swojego konta lub tutaj, aby wymienić swoje punkty.
Istnieje wiele różnych sposobów na zdobycie punktów w Toluna:
• Bonusy za popularność są przyznawane tym użytkownikom, którzy tworzą wiele ciekawych treści na stronie i generują tym samym wysoki wskaźnik zainteresowania. Aby otrzymać więcej informacji, zapoznaj się z częścią naszego Tutorialu (Samouczka) pod hasłem Nagrody Społecznościowe.
• Bonusy za awans na wyższy poziom społecznościowy: każdy członek Toluna ma przypisany poziom społecznościowy, który odzwierciedla popularność opublikowanych przez niego treści, która jest mierzona przez innych członków Toluna (swój poziom można zobaczyć na stronie głównej proflu). Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym Systemem Społecznościowym dzięki Tutorialowi (Samouczkowi).
• Pisanie opinii (muszą być one długie na conajmniej 80 słów; punkty przyznawane są raz na miesiąc po ich weryfikacji przez moderatora)
• Udział w ankietach sponsorowanych
• Ukończenie wszystkich ankiet tematycznych (Bonus przyznawany jest tylko raz)
• Udział w ankietach online
• Zapraszanie znajomych do przyłączenia się do społeczności Toluna

Ile punktów można zarobić za każdą aktywność?
• Bonus za popularność / Bonus za awans na wyższy poziom: jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Tutorialem (Samouczkiem) Toluna . Należy pamiętać, że suma bonusów za popularność jest ograniczona do 15 000 punktów na miesiąc.
• Opublikowana opinia: 100 punktów (musi być ona długa na ponad 80 słów, z ograniczeniem do 5000 punktów miesięcznie).
• Ankiety Sponsorowane: 15 – 150 punktów, w zależności od liczby pytań
• Ankiety Tematyczne: 300 punktów za badania. Jednorazową premię w wysokości 2000 punktów będzie przyznana po zakończeniu wszystkich ankiet.
• Ankiety online: 500 – 20 000 punktów lub więcej (w zależności od długości ankiety)
• Zaproszenie znajomego: 500 punktów (przyznawane za zaproszenie osoby, która dokona pełnej rejestracji)
Jak widać, jest jeszcze wiele do zrobienia i odkrycia na Toluna. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się tutaj i czekamy na Twoje uwagi i wnioski!

Do zobaczenia na stronie,
Avner i Zespół Badań Toluna

%d blogerów lubi to: