Netykieta

Netykieta jest opisana przez Wikipedię jako „… zestaw społecznych konwencji, które ułatwiają interakcję w sieciach, począwszy od grup dyskusyjnych i list mailingowych kończywszy na blogach i forach”.
Innymi słowy, Netykieta składa się z szeregu norm i przepisów mających na celu ułatwienie stworzenia przyjaznego i miłego środowiska internetowego. Ponieważ sam Internet nieustannie się zmienia i ciągle rośnie zarówno w wielkość jak i w nowe możliwości technologiczne, zasady Netykiety powinny być zmieniane i aktualizowane w miarę następujących zmian. Jedna zasada pozostaje stała:

“… Należy unikać wpisywania WSZYSTKICH WYRAZÓW DUŻYMI LITERAMI, gdyż takie zachowanie jest uważane za odpowiednik krzyku.”

Prosimy wszystkich naszych użytkowników o upewnienie się, iż ich ankiety, opinie i tematy opinii nie są pisane w całości z wielkich liter. Chcemy także wykorzystać tę okazję, aby przypomnieć o zasadach i warunkach ogólnych Toluna, które można również znaleźć w Tutorialu (Samouczku):

• Ankiety, tematy opinii i opinie napisane w całości przy użyciu wielkich liter podlegają usunięciu.
• Sondaże i tematy opinii, które nie zostały poprawnie sklasyfikowane mogą zostać skasowane.
• Sondaże i tematy opinii napisane w jednym języku, ale oznaczona jako drugi, a także opinie napisane innym języku niżeli pytanie

Do zobaczenia na stronie,
Avner i Zespół bandań Toluna

%d blogerów lubi to: